Koncertizrāde "Rakstiem un  skaņai"
Tautas dziesma un Svētie Raksti, etnomūziķi un priesteri, dzīvās balsis un arhīvu ieraksti... latgaliešu gars, kas paslēpts cilvēkos, to pieredzē, dzīvesziņā.

Ejot gadsimtiem, Latgales unikālais kultūras mantojums joprojām uztur dzīvu vienu no tās fenomeniem - tradicionālo muzicēšanu un katoļu baznīcas tradīciju mijiedarbību un to saplūšanu vienotā mākslinieciskā veselumā. Skaņa kā sirdspuksts, kā latgaliešu vārda un dvēseles skaistums, godasajūtas un dievbijības raksts. Andrievs Jūrdžs: “Cilvēka sirds ir kā kokle ar divām stīgām, no vienas atskan prieki, no otras sāpju vaidi. Likteņa pirksti nerimst spēlēt – brīžiem kāzu dziesmas, brīžiem nemiera dziesmas.”

Inese Mičule

Latvijas Radio koris, Latgales tautas muzikanti un priesteri apvienojušies koncertizrādē, ko mijiedarbībā radījuši diriģents Sigvards Kļava, režisore Inese Mičule un video māksliniece Katrīna Neiburga. Novada cilvēku tuvplāni, viņiem svarīgās vērtības un Augstākais. Skaņas un bildes, kurās saplūst latgaliešiem piemītošais spēks, kas ne vien vēsturiski, bet arī šodien ir tur dzīvojošo cilvēku rakstura saknēs. Koncertizrādes muzikālo materiālu veido Sigvarda Kļavas atlasītās latgaliešu tautasdziesmas, to aranžējumi un dzīvais izpildījums, kas integrēts arhīva unikālajos ierakstos.

22.04.17. Latgales vēstniecība “Gors” /pirmizrāde/

26.04.17. Jelgavas Kultūras nams

28.04.17. Koncertzāle ”Cēsis”

05.05.17. Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”

PIEDALĀS:

Latvijas Radio koris, tautas muzikanti, priesteri

Muzikālais vadītājs un diriģents: Sigvards Kļava

Video māksliniece: Katrīna Neiburga

Scenogrāfs: Rūdolfs Baltiņš

Gaismu mākslinieks: Egils Kupčs

Režisore: Inese Mičule